AKTUALIZACJA: Sztuczna inteligencja (nie) zostanie adwokatem

Sztuczna inteligencja będzie reprezentować oskarżonego w sprawie związanej z biletem parkingowym. Już wyjaśniamy jak to możliwe!

Firma DoNotPay (zajmująca się właśnie między innymi kwestionowaniem biletów parkingowych w imieniu swoich klientów), stworzyła działajacą na smartfornie sztuczną inteligencję, która jest w stanie reagować na sytuację w sądzie i podpowiadać za pomocą słuchawek podsądnemu odpowiednie odpowiedzi.

Jak poinformował na Twitterze Joshua Browder, założyciel DoNotPay, pierwsza rozprawa z udziałem „adwokata robota” odbędzie się 22 lutego.

Twitter Joshuy Browdera

Firma używała już sztucznej inteligencji między innymi do generowania pism odwoławczych lub pism o odszkodowanie dla swoich klientów. W przypadku lutowej rozprawy, firma zobowiązała się do pokrycia ewentualnych kosztów mandatu (w przypadku przegranej sprawy).

Czy w USA można używać smartfonów w sądzie?

Właściwie nie. Ale DoNotPay znalazło obejście. Podsądnemu wolno używać aparatów słuchowych i innych protez słuchu – i to też nie przed każdym sądem. Jest to więc dość „śliska” sprawa z punktu widzenia legalności.

Personalia podsądnego nie zostały ujawnione. O sprawie napisała CBS News.

Aktualizacja

Operacja umieszczenia AI jako „obrońcy” w sądzie jednak się nie powiedzie. (Ludzcy) prawnicy zapobiegli tej typowo PR-owej akcji, grożąc Browderowi sześcioma miesiącami więzienia.

Komentarze |1|

  • Ciekawy temat! Ja zacząłem testować ChatGPT pod kątem stworzenia z nim grupy mastermind. Póki co jestem na samym początku. Zastosowań jest bardzo dużo, tak naprawdę ogranicza nas tylko głowa 🙂
    Dzięki za artykuł i pozdrawiam!

    odpowiedź

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>