AKTUALIZACJA: Sztuczna inteligencja (nie) zostanie adwokatem

Sztuczna inteligencja będzie reprezentować oskarżonego w sprawie związanej z biletem parkingowym. Już wyjaśniamy jak to możliwe!

Firma DoNotPay (zajmująca się właśnie między innymi kwestionowaniem biletów parkingowych w imieniu swoich klientów), stworzyła działajacą na smartfornie sztuczną inteligencję, która jest w stanie reagować na sytuację w sądzie i podpowiadać za pomocą słuchawek podsądnemu odpowiednie odpowiedzi.

Jak poinformował na Twitterze Joshua Browder, założyciel DoNotPay, pierwsza rozprawa z udziałem „adwokata robota” odbędzie się 22 lutego.

Twitter Joshuy Browdera

Firma używała już sztucznej inteligencji między innymi do generowania pism odwoławczych lub pism o odszkodowanie dla swoich klientów. W przypadku lutowej rozprawy, firma zobowiązała się do pokrycia ewentualnych kosztów mandatu (w przypadku przegranej sprawy).

Czy w USA można używać smartfonów w sądzie?

Właściwie nie. Ale DoNotPay znalazło obejście. Podsądnemu wolno używać aparatów słuchowych i innych protez słuchu – i to też nie przed każdym sądem. Jest to więc dość „śliska” sprawa z punktu widzenia legalności.

Personalia podsądnego nie zostały ujawnione. O sprawie napisała CBS News.

Aktualizacja

Operacja umieszczenia AI jako „obrońcy” w sądzie jednak się nie powiedzie. (Ludzcy) prawnicy zapobiegli tej typowo PR-owej akcji, grożąc Browderowi sześcioma miesiącami więzienia.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *