Student z Princeton znalazł sposób na wykrycie, czy tekst został napisany przez AI

Jednym z zagrożeń związanym z zastosowaniem ChatGPT jest możliwość, nawet nieświadomego, plagiatu. ChatGPT to model języka, który oparty jest o teksty, które posłużyły jako materiał do treningu sieci neuronowej. Powoduje to, że wszystko co wygeneruje, jest w większym lub mniejszym stopniu oparte o to, co ktoś, kiedyś już napisał.

Edward Tian, Student Uniwersytetu Princeton napisał aplikację, która pozwala na określenie, czy dany tekst został napisany przez ChatGPT lub inne tego typu narzędzia.

Nad aplikacją Tian pracował w czasie świąt, by później zademonstrować jej działanie na filmie zamieszczonym na Twitterze. W pokazanym filmie, aplikacja, nazwana GPTZero poprawnie określa, czy tekst został napisany przez człowieka, czy też nie.

Aplikacja zdobyła taką popularność, że jej hosting padł. W tej chwili aplikacja znajduje się w fazie zapisów do bety, do której można zgłosić się pod tym adresem.

Źródło: Business Insider

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: news
Tagi: , , , ,