Czym właściwie jest ChatGPT?

ChatGPT to model języka opracowany przez OpenAI. Jest to rozszerzenie modelu GPT (Generative Pre-training Transformer) i został zaprojektowany do prowadzenia rozmów na podstawie dostarczonych mu pytań i odpowiedzi. ChatGPT jest w stanie zrozumieć kontekst i odpowiadać na pytania, tworząc spójne i logiczne odpowiedzi. Jest to jego główna i najważniejsza umiejętność.

Model ChatGPT jest skonstruowany na podstawie sieci neuronowej, która składa się z wielu warstw ukrytych. Sieć ta jest w stanie nauczyć się wzorców z dostarczonych jej danych i wykorzystywać je do generowania odpowiedzi na nowe pytania. ChatGPT jest również w stanie uczyć się nowych słów i zwrotów, dzięki czemu jego zdolność do odpowiadania na pytania jest ciągle rozszerzana.

Model ChatGPT został opracowany przez OpenAI, firmę zajmującą się badaniami nad sztuczną inteligencją. OpenAI specjalizuje się w tworzeniu modeli języka, takich jak GPT i ChatGPT, które są w stanie nauczyć się i rozumieć język ludzki oraz odpowiadać na pytania w sposób zbliżony do tego, jak robią to ludzie.

ChatGPT został opracowany po to, aby umożliwić ludziom prowadzenie rozmów z komputerem w sposób zbliżony do tego, jak rozmawiamy z innymi ludźmi. Może on służyć do różnych celów, takich jak udzielanie informacji, rozwiązywanie problemów czy po prostu towarzyszenie w rozmowie. ChatGPT jest więc przydatnym narzędziem dla osób chcących komunikować się z komputerem w sposób bardziej naturalny.

Dostępna w tej chwili na stronie OpenAI wersja jest wersją testową i darmową. Jest bardzo prawdopodobne, że wersja ostateczna będzie miała przynajmniej niektóre funkcje płatne.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: aplikacje
Tagi: