AI / GPT Linkownia 2023-02-10. Sztuczna inteligencja od Alibaby

Linki i informacje na temat GPT, ChatGPT, AI i ML na początek dnia 2023-02-10.

AI od Alibaby

Chiński gigant e-commerce Alibaba Group Holding testuje narzędzie stylizowane na ChatGPT, które może prowadzić rozmowy. Rzecznik Alibaby powiedział, że Damo Academy, instytut badawczy firmy pracujący nad najnowocześniejszymi technologiami, obecnie wykonuje wewnętrzne testy usługi AI rozmów.

Damo (Academy for Discovery, Adventure, Momentum, and Outlook) od swojego powstania w 2017 roku zajmuje się takimi obszarami jak przetwarzanie języka naturalnego i generowanie AI, zgodnie z wypowiedzią rzecznika. W 2021 roku Damo Academy wypuściła 27-miliardowy model językowy o nazwie Pretraining for Language Understanding and Generation.

Microsoft Bing

Analitycy Bank of America stwierdzili, że Microsoft przyćmił Google w swoich ostatnich ogłoszeniach dotyczących nowych technologii wyszukiwania AI. Wciąż jednak uważają, że Google może utrzymać dominację w dłuższej perspektywie, biorąc pod uwagę fakt, że pracuje nad AI od wielu lat i „prawdopodobnie posiada lepszą technologię AI do wyszukiwania, albo co najmniej lepsze dane do poprawy wyników”. W środę Google stracił również 100 miliardów dolarów wartości rynkowej, głównie z powodu nieprecyzyjnej odpowiedzi, którą udzieliła firma w demo reklamowym Barda.

Andrej Karpathy powraca do OpenAI

Andrej Karpathy, były senior director AI w Tesla, powraca do firmy badawczej OpenAI, gdzie wcześniej pełnił funkcję badacza i członka założycielskiego. Karpathy opuścił Teslę w zeszłym roku po kierowaniu zespołem computer vision dla technologii wspierania kierowców Autopilot.

Nie jest jasne, jaką rolę Karpathy pełnić będzie w OpenAI, twórcy ChatGPT i DALL-E.

Co ciekawe, jednym z założycieli OpenAI, teraz kojarzonej z Microsoftem dzięki inwestycji w firmę, był Elon Musk, jeden z liderów i współzałożycieli Tesli.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>